ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ ЛИСТ від 11.12.2017 р. № 5605/4/4.7-ЗВ-17

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 11.12.2017 р. № 5605/4/4.7-ЗВ-17

Про умови надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) на звернення повідомляє.

Пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України “Про відпустки” від 15.11.96 р. № 504/96-ВР встановлено, що відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), – не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, а якщо дитині встановлено категорію “дитина-інвалід підгрупи А” – до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку.

Для отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення шестирічного віку необхідно подати такі документи:

  • заяву на ім’я роботодавця чи уповноваженої особи;
  • довідку за формою № 080-1/о;
  • свідоцтво про народження дитини.

Довідка за формою № 080-1/о видається на строк від 6 місяців – з огляду на характер, перебіг захворювання дитини, відповідно, після закінчення строку, на який видана довідка, особа, яка бажає і надалі перебувати у відпустці для догляду за дитиною, повинна отримати нову довідку на новий строк.

Вказана довідка може бути видана дитячими поліклініками, центрами первинної медико-санітарної допомоги, будинками дитини, закладами охорони здоров’я, що надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, у складі яких є дитячі відділення, де обліковується дитина.

З врахуванням вищезазначеного, відпустка для догляду за дитиною до досягнення дитиною шестирічного віку надається за заявою матері в обов’язковому порядку при умові подання необхідних документів.

 

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


CAPTCHA Image
Reload Image