Як створити профспілкову організацію

Якщо на вашому підприємстві немає профспілкової організації, Ви можете її створити.

Держава забезпечує реалізацію прав громадян на об’єднання у профспілки.
Первинна профспілкова організація може бути створена в установі, організації, на підприємстві, в навчальному закладі незалежно від форми власності та за наявності не менше 3-х членів профспілки або 3-х працівників, які бажають утворити профспілкову організацію.

Відповідно до ст.6 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” „Громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення, без будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами. Процес створення первинної профспілкової організації складається з певних кроків, які зазначаються в протоколі загальних зборів.

Для створення первинної профорганізації, її засновники повинні на зборах вирішити ряд питань порядку денного:

1.Про обрання голови та секретаря зборів

2. Про створення профспілкової організації.
3. Про обрання голови первинної профспілкової організації.
4. Про обрання профспілкового комітету первинної профспілкової організації.
5. Про обрання ревізійної комісії первинної профспілкової організації.
6. Про клопотання щодо входження первинної профспілкової організації до складу галузевої профспілки.

Первинна профспілкова організація вважається створеною, якщо її члени прийняли рішення про її створення та повідомили обласну галузеву профспілкову організацію про своє приєднання до Профспілки. На засіданні президії обласної галузевої профспілкової організації приймає відповідне рішення про постановку на облік новоствореної організації.

Всі організаційні ланки  профспілки проходять процедуру державної реєстрації зі статусом юридичної особи або без такого статусу в управліннях юстиції  за своїм місцезнаходженням.
Єдиною законною підставою у відмові в легалізації може бути лише невідповідність положень поданих документів зазначеному Профспілковому статусу. (В такому разі повторними зборами слід затвердити необхідні зміни в статутних документах).
Зверніть увагу! Відповідно до Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” Профспілка набуває статусу юридичної особи  з моменту її державної реєстрації.

Консультації, щодо створення профспілкової організації можна отримати за тел +380953185123,+38 (068) 349-35-87. Разом ми сила!

Tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Як створити профспілкову організацію

  1. Pingback: Відбулось підписання Галузевої Угоди ЖКГ на 2019 рік - Кіровоградська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального госп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


CAPTCHA Image
Reload Image