Увага підприємствам, установам організаціям житлово-комунальної сфери які не є суб’єктами Галузевих угод.

Повідомляємо, що для спрощення процедури повідомної реєстрації колективних договорів та угод, забезпечення інформування про сферу дії угод внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого №115”. В тому числі проектом пропонується додатково подавати перелік суб’єктів (найменування та код ЄДРПО), для яких відповідно до законодавства є обов’язковими положення угоди. Такі зміни обумовлені тим, що в ст. 9 Закону України “Про колективні договори і угоди” передбачено норму стосовно обов’язковості положень угод для суб’єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. Зазначеною інформацією володіють безпосередньо сторони колективних угод. Однак при цьому перелік вказаних суб’єктів переважною більшістю сторін угод не оприлюднюється. Така ситуація значно ускладнює працівникам, роботодавцям, органам, що здійснюють перевірки, реалізацію норм законодавства з питань колективно-договірного регулювання трудових відносин.

Тому сторони соціального діалогу на локальному рівні тобто підписанти колективних договорів будь то сторона роботодавця або сторона найманих праціників, які документарно не зможуть підтвердити належність до сторін колективного діалогу які підписали Галузеві Угоди будуть змушені розраховувати тарифні ставки та розміри посадових окладів та доводити їх правомірність самостійно або використовувати мінімальні державні гарантії тобто мінімальну заробітну плату.

Для уникнення випадків невизнання або заборони користування Галузевими угодами відповідно до галузевої приналежності, що в свою чергу може привести до зменшення заробітних плат, окладів, відповідних доплат, які розраховуються відповідно до Галузевих угод, працівникам необхідно приєднатись до профспілкової сторони  галузевої угоди шляхом створення первинних організацій профспілки.

Консультації, щодо вступу до Всеукраїнської профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН можна отримати за тел.:+380953185123,+380683493587.

Bookmark the permalink.

One Response to Увага підприємствам, установам організаціям житлово-комунальної сфери які не є суб’єктами Галузевих угод.

  1. Pingback: Відбулось підписання Галузевої Угоди ЖКГ на 2019 рік - Кіровоградська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального госп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


CAPTCHA Image
Reload Image