Зустріч керівників галузевих профспілок з керівництвом області

Федерація профспілок Кіровоградської області у рамках Всеукраїнської акції ініціювала зустріч представників галузевих профспілок із керівництвом облдержадміністрації.
Голова ФПО Максим Баланенко зупинився на окремих вимогах, які актуальні для Кіровоградщини. «Зокрема, забезпечення в умовах карантину зайнятості населення. Зараз зареєстровано майже 16 тисяч безробітних. Більше 4 тисяч осіб попереджено про наступне звільнення – левова частка в охороні здоров’я і державному управлінні. Серед безробітних, здебільшого, – активна група працівників. На цьому фоні маємо лише 1,7 тисячі вакансій. Вважаємо, нам необхідно терміново розглянути цю проблему за участю трьох сторін соціального діалогу, з тим, щоб спільно її поліпшити. Що стосується Держбюджету 2021, то тут профспілки України застосували все, що дозволено Законами України: і звернення, і пікетування, і перекриття доріг.

Назвав Максим Баланенко і загальну проблему – зарплатну. Хоча динаміка росту номінальної і реальної зарплати в області вище, ніж у державі, розмір зарплати значно нижчий, ніж в Україні. Зросли й борги із зарплати. Тому профспілкова сторона наполягає: треба активізувати роботу спеціальної комісії із заборгованості.
Заступник голови обкому профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості та побутового обслуговування Олексій Ярошенко оприлюднив найгострішу проблему галузі: функціонування теплопостачальних підприємств області. «Це борги  по зарплаті, в першу чергу на КП «Теплоенергетик» м. Кропивницький  та КП «Теплокомуненерго» м.Олександрія. Тому просимо при нагоді порушити питання, щодо боргів за газ перед Прем’єр-міністром та Президентом  – зважаючи на їх розмір, місцева влада не зможе їх погасити».

Підсумувала розмову заступник голови ОДА Світлана Лобанова: «Ми готові приймати усі пропозиції і працювати спільно з партнерами над вирішенням будь-яких проблем. Сьогодні активно працює обласний центр зайнятості: поновилися виплати для підприємців, які мають дітей до 10 років (на період часткового безробіття). Керівники підприємств малого бізнесу отримують за людей, яких відпускають у вимушені відпустки, ¾ зарплати. Вважаю так: якщо будемо разом працювати, то зможемо убезпечити працівників від хвороби.

Профспілкова сторона вручила Пропозиції ФПО щодо поліпшення соціального діалогу щодо захисту трудових і соціальних прав працівників.
1. Відновити роботу обласної тристоронньої соціально-економічної ради як основної площадки соціального діалогу. Розглянути найближчим часом на засіданні ОТСЕР питання забезпечення зайнятості населення в області.
2. Здійснювати контроль за виконанням зобов’язань сторонами Територіальної угоди, укладеної між Кіровоградською ОДА, обласним об’єднанням організацій роботодавців і ФПО на 2020-2022 роки.
3. Поновити роботу обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат.
4. Практикувати спільну участь у відкритих обговореннях при встановленні цін і тарифів на комунальні послуги і енергоносії.
5. Звернутись до народних депутатів від Кіровоградщини про забезпечення в Держбюджеті-2021 достатнього фінансування бюджетних галузей відповідно до норм галузевих законів задля реального підвищення в умовах пандемії заробітної плати медикам, освітянам, недопущення замороження зарплати держслужбовцям, забезпечення їх необхідними засобами захисту від корона вірусної хвороби (COVID-19), коштами для лікування хворих громадян.
6. Забезпечити дотримання вимог законодавства про працю при проведенні процедури реорганізації місцевих рад.
7. Не допускати закриття сільських, міських та районних закладів охорони здоров’я, освіти та культури, масового вивільнення працівників внаслідок реалізації адміністративної реформи.
8. Підвищити ефективність колективних договорів у забезпеченні захисту соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників, у тому числі в питаннях зайнятості, легалізації трудових відносин, оплати та охорони праці.
Прес-центр ФПО

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


CAPTCHA Image
Reload Image